• +420 775 553 017
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
0
 x 
Žádné zboží v košíku.

Už žádné dráty a instalace do 15 minut.
Aktivní zabezpečení bytu, domu,
skladu či chalupy a garáže.

Nepřetržité monitorování ovzduší
na přítomnost oxidu uhelnatého
Možnost umístění i do vlhkého prostředí
Záruka 10 let !!

Optický detektor s lithiovou baterií
Napájení zařízení po dobu 5 let !
Splňuje požadavky ČSN EN 14604

Nepřetržité monitorování prostoru
před Vašimi dveřmi

Ochráníme vás a vaši rodinu před požáry.oxidem uhelnatým.narušením prostoru.požáry.oxidem uhelnatým.narušením prostoru.požáry.oxidem uhelnatým.narušením prostoru.

OXID UHELNATÝ (CO) vs OXID UHLIČITÝ (CO2)


OXID UHELNATÝ (CO) vs OXID UHLIČITÝ (CO2)

oxid banerCo je OXID UHELNATÝ?

OXID UHELNATÝ (CO) je bezbarvý jedovatý plyn bez chuti a zápachu, nedráždivý. Je lehčí než vzduch, ale se vzduchem se mísí. Ve vodě je málo rozpustný.

Jak vzniká oxid uhelnatý (CO)?

Oxid uhelnatý vzniká nedokonalým spalováním fosilních paliv, ať už je to uhlí, plyn nebo dřevo. Nedokonalé spalování nastává při nedostatečném přísunu spalovacího vzduchu.
Špatné spalování můžete zaznamenat například u plynového průtokového ohřívače vody nebo plynového kotle, kdy hořící plamen nemá modrou, ale oranžovou barvu. Toto nedokonalé spalování a vznik CO může nastat i v případě kdy ve vašem krbu doutnají zbytky dřeva a vy máte zavřenou klapku v komínu.

OXID UHELNATÝ vzniká zejména pokud:

  • je teplota spalování příliš nízká, aby mohlo dojít k úplné oxidaci pohonných látek na oxid uhličitý,
  • čas hoření ve spalovací komoře je příliš krátký,
  • nebo není k dispozici dostatek kyslíku.

Otrava oxidem uhelnatým

Příčinou otravy oxidem uhelnatým je vdechnutí tohoto jedovatého plynu, který se následně naváže na krevní barvivo hemoglobin. Projevuje se nevolností, bolestmi hlavy až zvracením, v těžkých případech otravy bezvědomím a smrtí. Jednotlivé projevy závisí na koncentraci CO v daném prostoru.
Nejúčinější prevencí před únikem jedovatého oxidu uhelnatého jsou DETEKTORY CO. V nabídce naleznete detektory oxidu uhelnatého standardní, ale i v provedení jako měřící hlásiče CO s LCD displejem, zobrazující aktuální stav případného zamoření tímto jedovatým plynem. Výhodné jsou rovněž kombinované detektory CO a kouře, které identifikují dvojí nebezpečí, tedy únik plynu, ale i vznik požáru.


Co je OXID UHLIČITÝ (CO2)?

OXID UHLIČITÝ (CO2) je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu; při vyšších koncentracích může mít v ústech slabě nakyslou chuť. Je těžší než vzduch a je ve vodě snadno rozpustný.
Oxid uhličitý jako takový není jedovatý a jeho přítomnost v atmosféře je pro život nezbytná.

Jak vzniká oxid uhličitý (CO2)?

Vzniká jako konečný produkt dokonalého spalování uhlíku a jeho sloučenin při mnoha biologických procesech.

Otrava oxidem uhličitým

Příčinou otravy oxidem uhličitým je vytěsnění kyslíku ze vzduchu, čímž dochází ke zvýšenému příjmu CO2 proti O2. To má mj. za následek změnu pH krve ve prospěch kyselosti (překyselení organismu).
Otrava tak může nastat v nedostatečně větraných prostorách, nebo přímým vdechnutím větší koncentrace CO2.

Při překročení koncentrace 1000 ppm se může objevit pocit ospalosti a vydýchaného vzduchu, nad 2000 ppm nastává horší schopnost koncentrace a u některých osob i bolest hlavy.
Nad 5000 ppm se objevuje zrychlený tep.
Koncentrace přesahující 45 000 ppm vedou ke ztrátě vědomí a smrti.
V přepočtu na procenta tedy vyplývá, že na 3 % v ovzduší člověk nereaguje, 5 % způsobuje závratě, nouzi o dech, ospalost, 8-10 % bezvědomí a smrt. Při 20 % se člověk náhle zhroutí, smrt nastává do 5-10 minut.

 detektory baner hlasice

 


Eshop Hlásiče & Detektory

Eshop hlasice-detektory.cz nabízí produkty zabezpečovací techniky jak požární, značek Kidde, SAFE, FireAngel, FirstAlert, tak elektronické zabezpečení, značek Veria. V nabídce naleznete detektory oxidu uhelnatého, hlásiče kouře, GSM alarmy, kamerové systémy, videotelefony a další produkty z oblasti ochrany zdraví a majetku.

© 2021 Hlasice-detektory.cz. All Rights Reserved.
Strony internetowe