• +420 775 553 017
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
0
 x 
Žádné zboží v košíku.
hlasic pozaru ha300
hpozarni hlasic ha300hpozarni hlasic ha300

Tepelný požární hlásič kouře FirstAlert HA300CE

Nedostupné
Array
Vaše cena: 690 Kč

Stručný popis

Hlásič požáru a kouře, vzájemně propojitelný. Tepelný hlásič požáru a kouře model HA300CE patří do nové generace řady domácích bezpečnostních produktů anglického lídra mezi výrobci bezpečnostních produktů společnosti FirstAlert.
Zboží je na objednávku
PDFTiskEmail

Hlásič požáru a kouře - Model FirstAlert HA300CE – tepelný, vzájemně propojitelný

Tepelný hlásič požáru a kouře model HA300CE patří do nové generace řady domácích bezpečnostních produktů anglického lídra mezi výrobci bezpečnostních produktů společnosti FirstAlert. Model HA300CE přichází s novinkou využívající k detekci termistorový tepelný senzor pro přesnost, spolehlivost a stabilitu při detekci začínajícího požáru. Bateriově napájený hlásič požáru s možností vzájemného propojení až 12 jednotek modelů HA300CE.

Chytré utišení hlásiče
Hlásič požáru je vybaven testovacím tlačítkem TEST pro kontrolu správného fungování zařízení a funkcí "Chytré utišení hlásiče™" pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého alarmu. Stisknutím tlačítka způsobí okamžitou deaktivaci alarmu, na dobu asi 10 minut, snížení citlivosti obvodů a vypnutí akustické signalizace hlásiče. Tlačítko "Chytré utišení hlásiče" používejte pouze tehdy, pakliže znáte příčinu aktivace hlásiče (např. falešný alarm, který byl zapříčiněn teplem). Po cca 10 minutách od deaktivace hlásiče se tento zcela automaticky resetuje do původního nastavení pro monitorování nebezpečí požáru.
Jedná se o tepelný hlásič požáru určený k nepřetržitému monitorování nárůstu teploty. Hlásič s termistorovým tepelným čidlem, které se ideálně hodí pro kotelny, kuchyně, prádelny a garáže, kde prach, výpary a vlhkost mohou u optických hlásičů způsobit falešné poplachy. V případě detekce vysokého nárůstu tepla se automaticky spustí akustický signál 85 dB, zařízení signalizuje alarm i opticky (indikací červené LED diody).

Používané technologie
U domácích hlásičů požáru a kouře se používají tradičně 3 druhy senzorů:

 • OPTICKÉ HLÁSIČE jsou účinnější pro detekci pomalého hoření, kdy může docházet k několika hodinovému doutnání, než se rozhoří plameny.
 • IONIZAČNÍ HLÁSIČE požáru jsou všeobecně účinnější pro detekci rychle planoucích ohňů, které se rychle šíří a pohlcují hořlavé materiály.
 • TEPELNÉ HLÁSIČE se spouští, pokud teplota v místnosti dosáhne nastavené hodnoty (obvykle 56°C). Tyto hlásiče jsou obvykle používány v místech, kde nejsou vhodné ostatní typy hlásičů.

Hlásič má vestavěný automatický řídicí systém monitorující výkonnost, mezi ostatními součástmi zařízení jako je senzor, napájecí baterie či vnitřní obvody. V případě zjištění závady nebo nízkého napětí baterie toto zařízení oznámí jak akusticky, tak vizuálně.

Alespoň jeden hlásič požáru by měl být nainstalován na každém patře domu, před každým prostorem vyhrazeným pro spaní nebo v bezprostředním okolí ložnic. Funkční hlásič požáru zajišťuje okamžité varování před kouřem nebo požárem v domě a zdvojnásobuje tak šanci na přežití požáru všech osob v domě.

Doporučené umístění hlásiče požáru: v blízkosti kuchyně, do obývacího pokoje, jídelny, ložnice, chodby, kotelny, sklepu, půdy, podkroví, pro místnosti a do prostor s vysokými stropy nebo všude tam, kde předpokládáte omezený přístup k hlásiči.

Technické parametry výrobku

 • Technologie senzoru: Termistorová tepelná technologie snímání.
 • Zdroj: DC 9V PP3 - alkalická baterie, (baterie je součástí balení).
 • Vzájemně propojitelný: Kabelové propojení až 12 jednotek modelů HA300CE.
 • Způsob montáže: Na strop (šrouby jsou součástí balení).
 • Signalizace požáru: Akustický alarm 85 dB a opticky (pulzuje červená LED dioda).
 • Funkce Test: Funkce kontroly a údržby zařízení, po jeho stisknutí řídící jednotka provádí test.
 • Funkce Chytré utišení hlásiče: Funkce pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého alarmu.
 • Provozní vlhkost: 10% - 95% relativní vlhkosti (RH) nekondenzující.
 • Rozměry: průměr 105 mm, výška 55 mm
 • Hmotnost: 127g včetně baterie
 • Známky: CE
 • Záruka: 5 let

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Eshop Hlásiče & Detektory

Eshop hlasice-detektory.cz nabízí produkty zabezpečovací techniky jak požární, značek Kidde, SAFE, FireAngel, FirstAlert, tak elektronické zabezpečení, značek Veria. V nabídce naleznete detektory oxidu uhelnatého, hlásiče kouře, GSM alarmy, kamerové systémy, videotelefony a další produkty z oblasti ochrany zdraví a majetku.

© 2019 Hlasice-detektory.cz. All Rights Reserved.
Strony internetowe